Корнелия Нинова
Днес, водени от грижа за хората, предложихме ДДС на лекарствата да се намали с 9 %, да се отмени плоският данък и да се въведе прогресивно облагане, да се приеме семейно подоходно облагане в помощ на семействата, което означава, че за всяко работещо семейство, внасяло си осигуровките в последните 12 месеца, ще има по 500 лв. необлагаем минимум за всяко дете. И така в семействата ще остане повече разполагаем доход. Това са 1 250 000 деца.
Децата до 14 години да получават безплатно лекарства – това са 1 020 000 деца, да се преизчислят всички пенсии, работещите млади хора до 26 години да бъдат освободени от данък върху дохода на физическите лица – т.е. тези младежи, до 26 години, да не плащат такъв данък. Това са 614 613 души.
Тези мерки ще струват на бюджета 1 млрд и 700 000 млн лв, но ще помогнат на почти 5 милиона българи. Управляващите от ГЕРБ и ОП отхвърлиха всичко. Но приеха държавните служители, които са членове на бордовете на държавни и общински предприятия, да получават допълнително възнаграждение за това.
А знаете ли колко средно годишно харчи еднолично „от прозореца на джипа“ Бойко Борисов? Между 2 и 3 млрд. годишно извън бюджета - без цел, без приоритети – единствено за политически дивиденти и лично оцеляване.
Ясно се вижда разликата между нашата и тяхната политика. А тя е ценностна - ние искаме силно и проспериращо общество, а те следват само своя собствен интерес.
Хора, не се лъжете, с нашите пари се купува лично оцеляване. Изборът днес е – личната власт на един човек или грижата за близо 5 млн. българи.
Ние предлагаме второто – грижата за хората.