Новини - 2020-12-15 18:01:27

Гошо Боеца кълне Бойко Борисов, а премиерът му праща линейки и го лекува във ВМА, спасява и жена му

Новини Гошо Боеца кълне Бойко Борисов, а премиерът му праща линейки и го лекува във ВМА, спасява и жена му

"Буда, молете се заедно с останалите изроди да не се случи нещо с Мариелка, защото тогава ще дойда за вас и ще ви затрия“, написа лидерът на Боец само няколко дни по-рано. 



Днес обаче Георги Георгиев е приет за лечение от Коронавирус във ВМА, а съпругата му Мариела, която е със същата диагноза,  е настанена в бившата Правителствена болница, където за тях се грижат най-добрите медицински специалисти в страната. Премиерът лично е наредил да бъдат изпратени две линейки за семейството, да бъдат настанени във Военна болница и в клиника "Лозенец", като бъде направено всичко най-добро, за да бъдат лекувани по най-добрия и модерен начин, за което премиерът, въпреки отправените клетви към него, е разговарял и със здравния министър. 



Въпреки специалните грижи от страна на властите и лично на министър-председателя, Боеца не спря да ругае властта, в това число и лекарите, които се грижат за неговите здраве и живот . "ЗДРАВЕЙТЕ, бойци и непримирими, принудихме системата да заработи и то в полза на гражданите. Мариелка е по добре, вчера бе приета в болница Лозенец. Възстановява се, без нея, без моята звездичка живот за мене няма. Аз съм в реанимацията във ВМА на Мутафчийски. Тази сутрин звъня да иска доклад за състоянието ми. Представям си неговият доклад към Буда, Шиши и Гешев - "Жоро боеца диша и не иска да умре тая гад", написа Георгиев на страницата си във Фейсбук, където обаче беше попилян от потребителите на социалната мрежа за неблагодарната си позиция. 



Странното в случая е, че точно Георгиев бе човека, който искаше да вкарва Мутафчийски в затвора, а стана така, че именно Мутафчийски спасява живота на "боеца срещу мафията". Същата тази "мафия", която щеше да бори, сега спасява живота му, а той така и не успява да събере поне малко мъжество, за да благодари на лекарите. Има време де...



Припомняме, че преди години Георгиев беше фанатизиран симпатизант на ГЕРБ и голям фен на Бойко Борисов. Бил е и кандидат за депутат от ГЕРБ, един от основните активисти на партията във видинско. Срещал се е с премиера многократно и му се е клел във вярност. След негов донос срещу местни активисти на ГЕРБ във Видин обаче,  Боеца бива уличен в лъжи и интриганстстване, и бива изгонен от партията. Тогава той се обръща срещу доскорошните си съидейници и става яростен противник на ГЕРБ и на Бойко Борисов. 



Но въпреки всичко Борисов лично е наредил семейството бойци да бъдат обгрижени като ВИП-персони, за която си добрина премиерът бе упрекнат от свои съмишленици. Според тях подобно специално отношение заслужават всички българи, а не само тези, които цяло лято са горели маски, мятали са яйца, обръщали са кофи с боклук и са се изхождали по храсти и градинки в центъра на София. 




"Бойко, този ли те уплаши? Явно се лекуват протестърите във ВИП болници! Браво!", написа във Фейсбук Стоян Славов от ГЕРБ, с безкрайно възмущение и неразбиране на факта, че цялата държава бива впрегната да спасява живота на авера на Цветан Василев.


Желаем бързо възстановяване на Жоро Боеца и неговата съпруга, а дали ще събере смелост да благодари на българските лекари и българските власти остава да видим.

Последни новини