"Продължаваме да представяме данните както ви обещахме. Запазва се трайно тенденцията за брой на излекуваните, неколкократно в пъти по-голям от броя на потрърдените положителни случаи", обяви на брифинг здравният министър Костадин Ангелов, който даде пълен отчет на данните за заболяваемостта от Covid-19. Проф. Ангелов е оптимист за разлика от своите колеги, които предупредиха да не бързаме да се радваме и да разхлабваме мерките.
"Мерките дадоха резултат най-ясно след около 4 седмици след като бяха въведени. При този обем на мерки и при всички изпълнени условия, и въпреки успеха на тези мерки, трябва да помислим какво и кога ще разхлабваме", каза ген. Мутафчийски, с което на практика той се обяви против мерките, макар че сега всичко е в ръцете на правителството. Сега предстои да видим какво ще решат управляващите.